Odległość od pobliskich miejscowości wypoczynkowych:

Olejnica – 3 km

Brenno-Ostrów – 5 km

Wieleń Zaobrzański – 7 km

Boszkowo – 12 km (5 km drogą przez lasy)

Sława – 13 km


Centralna Szkoła Szybowcowa Aeroklubu Polskiego w Lesznie

Leszno (ok 30km od Miastka) jest jedynym miastem, które trzykrotnie organizowało Szybowcowe Mistrzostwa Świata. Będąc na lotnisku można skorzystać z jego oferty rekreacyjnej. Nie trzeba uprawiać sportów lotniczych, aby spojrzeć na miasto z lotu ptaka. Praktycznie każdy może skorzystać z oferty przelotu szybowcem. Na leszczyńskim lotnisku, jako jednym z nielicznych w Europie, uprawia się również nocne loty szybowcem. Zwolennicy mocnych wrażeń z pewnością znajdą dla siebie możliwości spędzenia czasu wolnego. Lotnisko dysponuje bowiem kilkoma rodzajami szybowców, samolotów oraz balonami na ogrzane powietrze.


Stadion Imienia Alfreda Smoczyka w Lesznie

Stadion żużlowy na którym spotkania rozgrywa klub Unia Leszno. Stadion nosi imię Alfreda Smoczyka – żużlowca Unii, Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu w 1949r.
Z pewnością jest to miejsce, które musi odwiedzić każdy prawdziwy kibic wypoczywający w okolicy Leszna (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,leszno,0.html).


Ośrodek zarybieniowy PZW w Zaborówcu

Na południowych obrzeżach wsi Zaborówiec położone są duże stawy hodowlane, których właścicielem jest PZW Okręg w Poznaniu. Obiekt składa się z kompleksu kilkunastu stawów oraz wylęgarni ryb nizinnych. Zajmuje powierzchnię 24,5 ha. Powierzchnia ewidencyjna stawów obejmuje łącznie 17,7 ha, a produkcyjna 15,2 ha. W stawach w Zaborówcu produkuje się głównie materiał zarybieniowy, takich gatunków jak: karp, lin , karaś pospolity, szczupak, jaź i amur.W wylęgarni inkubację przechodzi ikra sielawy, szczupaka i jazia.